OLÉ PO KOLÉDZIE - koncert flamenco 3 lutego 2017 r.
16.01.2017
Czas kolędowania zamykamy koncertem flamenco. 
3 lutego 2017 r. w Old Timers Garage w Katowicach będzie można nasycić swe zmysły wszystkim, co niesie ze sobą sztuka flamenco. Będzie taniec, gitara i śpiew. A wszystko w zimowych klimatach. „Lulajże Jezuniu” w rytmie guajiras obok hiszpańskich villancicos. Zapraszamy na niezwykły koncert będący połączeniem polskiej bożonarodzeniowej nostalgii z dużą dozą hiszpańskiej radości i temperamentu. Dwie tradycje połączone w jedną spójną, zaskakującą całość.
Bilety dostępne na: http://www.old-timers.pl/repertuar/?event_id1=887
Cena biletu: 40 zł.

O artystach:
Aniela Mikucka. Urodzona w Warszawie. W 2011 roku wyjeżdża do Sewilli, żeby uczyć się tańca flamenco. Szybko zakochuje się też w śpiewie flamenco i dlatego w 2012 roku rozpoczyna naukę w Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w klasie cante flamenco. Aniela występuje jako cantaora, bailaora i palmera w Hiszpanii i w Polsce. W 2015 wygrywa Pierwszą Nagrodę ex aequo i Nagrodę Specjalną Wyższej Szkoły Tańca w Madrycie na Międzynarodowym Konkursie Tańca Flamenco Puro w Turynie we Włoszech (kategoria Obiecujący Soliści Profesjonalni). Na rok akademicki 2014-15 zostaje przyznane jej stypendium Fundación Cristina Heeren i Stowarzyszenia Artystów Hiszpańskich, a między 2015 a 2016 realizuje roczne praktyki śpiewu we wspomnianej szkole. Razem z argentyńską tancerką Melisą Soledad jest palmerą w spektaklu "JRT: sobre Julio Romero de Torres, pintor y flamenco" Úrsuli i Tamary López, i Leonor Leal (taniec) i Alfredo Lagosa (aranżacje i gitara) (premiera: XX Festival de Jerez, luty 2016; XIX Bienal de Sevilla, wrzesień 2016). Między marcem a czerwcem 2016 jest stażystką w sewilskim tablao Casa de la Memoria, robiąc palmas u boku Jeromo Segury. Aniela jest ponadto magistrem kulturoznawcą Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność: iberystyka).
 
Luiza Romanowska. Trójmiejska tancerka i instruktorka tańca flamenco. Flamenco zajmuje się od 2009 r. Od kilku lat regularnie szkoli się w Sewilli, gdzie poznaje flamenco u swoich mistrzów m.in. w: Estudio de baile Alicia Marquez, Escuela Flamenco Manuel Betanzos, Ados Escuela De Flamenco Angel Atienza, Escuela Flamenca Juan Polvillo i innych. Czynnie promuje taniec i muzykę flamenco w Trójmieście podczas licznych występów i pokazów (m.in. Festiwal Streetwaves,  Międzynarodowy Dzień Tańca na Uniwersytecie Gdańskim, koncerty w Stacji Orunia - Gdański Archipelag Kultury, tablao La Noche Flamenca w Gdańsku i Sopocie, i in.). Zatańczyła w widowisku Opery Wrocławskiej „Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show” dla wielotysięcznej widowni we Wrocławiu (2016 r.). Wzięła udział w projekcie (klipie) Piotra Podlewskiego „X- projekt”, łączącego muzykę rockową, elektroniczną z flamenco, w którym stworzyła choreografię oraz zatańczyła z tancerkami z grupy „Toma Que Toma”. Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty tańca flamenco w Trójmieście. Założycielka „Taniec Flamenco Andalu”, którego celem jest szerzenie kultury flamenco, w szczególności tańca. Współpracuje z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego Altermator oraz Gdańskim Archipelagiem Kultury (Stacja Orunia), gdzie organizuje pokazy, koncerty oraz lekcje tańca flamenco. Inicjatorka pierwszego tablao w Trójmieście, czyli cyklicznych koncertów i fiest pt. "La Noche Flamenca". Założycielka grup tanecznych „Toma Que Toma” oraz Zespołu Tańca Flamenco Uniwersytetu Gdańskiego „Los Mariscos”.
Jakub Wagner. Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Eduardo Rebollar, Juan Campallo). Dzielił scenę z wieloma znakomitymi artystami w ramach licznych koncertów i spektakli teatralnych w Hiszpanii i w Polsce (m.in. "Lorca y el Flamenco" Conchy Parrales, "Testament Cnotliwego Rozpustnika" Emiliana Kamińskiego, "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej). W skład jego dorobku artystycznego wchodzi akompaniament na konkursie śpiewu flamenco w Utrerze, nagranie na płycie zespołu MashMish, wydanej przez wytwórnię Universal oraz trasy koncertowe w Polsce z udziałem Evy Piñero. Współpracuje z warszawską szkołą tańca Studio Flamenco i gdańską szkołą tańca La Pasión.
Logo Holaflamenco

Studio Tańca Hola Flamenco!
Katowice ul. Andrzeja 12
tel. 508 65 27 65

email:inez@holaflamenco.pl

 Facebook

Zapraszamy na kursy i naukę flamenco
od poniedziałku do piątku od godz. 17.00.
Polityka prywatności
 © Szkoła tańca flamenco 2011-2023