Recital Flamenco 11 grudnia 2016 r.
23.11.2016

Z przyjemnością zapraszam na kameralny Recital Flamenco, tym razem w wykonaniu polskich wykonawców. Pięknych, młodych i zdolnych :-)
W niedzielę 11 grudnia br. o g. 19.30 w niezawodnym Old Timers Garage w Katowicach będziemy mieli okazję podziwiać Anielę Mikucką (śpiew) oraz Kubę Wagnera (gitara).
Bądźcie z nami, spędźmy razem ten grudniowy wieczór i na przekór zimie podelektujmy się gorącym klimatem pieśni flamenco.


Bilety do nabycia w siedzibie Hola Flamenco! oraz na godzinę przed koncertem w Old Timers Garage w Katowicach.
Cena biletu: 33 zł.
 

O artystach:
Aniela Mikucka. Urodzona w Warszawie, w 2011 roku wyjeżdża do Sewilli, żeby uczyć się tańca flamenco. Szybko zakochuje się też w śpiewie flamenco i dlatego w 2012 roku rozpoczyna naukę w Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w klasie cante flamenco. Aniela występuje jako cantaora, bailaora i palmera w Hiszpanii i w Polsce. W 2015 wygrywa Pierwszą Nagrodę ex aequo i Nagrodę Specjalną Wyższej Szkoły Tańca w Madrycie na Międzynarodowym Konkursie Tańca Flamenco Puro w Turynie we Włoszech (kategoria Obiecujący Soliści Profesjonalni). Na rok akademicki 2014-15 zostaje przyznane jej stypendium Fundación Cristina Heeren i Stowarzyszenia Artystów Hiszpańskich, a między 2015 a 2016 realizuje roczne praktyki śpiewu we wspomnianej szkole. Razem z argentyńską tancerką Melisą Soledad jest palmerą w spektaklu "JRT: sobre Julio Romero de Torres, pintor y flamenco" Úrsuli i Tamary López, i Leonor Leal (taniec) i Alfredo Lagosa (aranżacje i gitara) (premiera: XX Festival de Jerez, luty 2016; XIX Bienal de Sevilla, wrzesień 2016). Między marcem a czerwcem 2016 jest stażystką w sewilskim tablao Casa de la Memoria, robiąc palmas u boku Jeromo Segury.
Aniela jest ponadto magistrem kulturoznawcą Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność: iberystyka).
Anielę można zobaczyć tutaj
oraz tutaj

Jakub Wagner. Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Eduardo Rebollar, Juan Campallo). Dzielił scenę z wieloma znakomitymi artystami w ramach licznych koncertów i spektakli teatralnych w Hiszpanii i w Polsce (m.in. "Lorca y el Flamenco" Conchy Parrales, "Testament Cnotliwego Rozpustnika" Emiliana Kamińskiego, "Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej). W skład jego dorobku artystycznego wchodzi akompaniament na konkursie śpiewu flamenco w Utrerze, nagranie na płycie zespołu MashMish, wydanej przez wytwórnię Universal oraz trasy koncertowe w Polsce z udziałem Evy Piñero. Współpracuje z warszawską szkołą tańca Studio Flamenco i gdańską szkołą tańca La Pasión.
Logo Holaflamenco

Studio Tańca Hola Flamenco!
Katowice ul. Andrzeja 12
tel. 508 65 27 65

email:inez@holaflamenco.pl

 Facebook

Zapraszamy na kursy i naukę flamenco
od poniedziałku do piątku od godz. 17.00.
Polityka prywatności
 © Szkoła tańca flamenco 2011-2023